Tłumacz Przysięgły Języka Niemieckiego
mgr Michał Soska

Tłumaczenia przysięgłe

Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie, a polecone mi zadanie wykonuję z należytą dokładnością. Różnica między przekładem zwykłym a uwierzytelnionym to nie jakość, a odpowiedzialność, którą w tym przypadku ponosi tłumacz dokumentów (niemiecko-polski). Profesjonalny autor przekładu uwierzytelnionego (poświadczonego lub potocznie - przysięgłego) musi posiadać odpowiednie uprawnienia – nie wystarczy jedynie wyuczony zawód, doskonała wiedza i umiejętne posługiwanie się językiem obcym. To osoba tzw. zaufania publicznego, która wykonuje tłumaczenie “przysięgłe”. Niemiecki to język, który wyróżnia się wieloma pułapkami językowymi, niemniej jednak doświadczony profesjonalista stworzy treści, które będą poprawne językowo oraz uznawane prawnie zarówno w Polsce, jak i u naszych zachodnich sąsiadów.

Aby poświadczyć autentyczność przełożonych treści na dokumencie pojawia się pieczęć, która w otoku zawiera moje imię, nazwisko oraz język, w którym się specjalizuje i w zakresie którego posiadam odpowiednie uprawienia. W otoku znajduje się również pozycja na liście tłumaczy przysięgłych. Jest to lista wszystkich osób w Polsce posiadających uprawnienia do wykonywania tego zawodu. Kryteria obejmują m.in. znajomość języka polskiego, pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych czy ukończenie studiów wyższych. Potrzeba również z pozytywnym wynikiem zdać egzamin, który składa się z dwóch części - pisemnej oraz ustnej.

Tłumaczenie przysięgłe - niemiecki

W ramach wykonywanego zawodu przekładam m.in. różnego rodzaju dokumenty zawodowe. Tłumaczenie zawodowe z- lub na niemiecki obejmuje umowy o pracę, świadectwa pracy czy zaświadczenia o zarobkach. Oprócz materiałów zawodowych bardzo dużą popularnością cieszy się tłumaczenie niemieckich dokumentów samochodowych. Ze względu na atrakcyjne ceny moi Klienci bardzo często zwracają się do mnie z prośbą o przekład dokumentów związanych z kupnem czy sprzedażą samochodu.

Dokumenty specjalistyczne:

  • biznesowe i ekonomiczne – audyty, oferty handlowe, umowy, reklamacje, rachunki,
  • księgowo-podatkowe i ubezpieczeniowe - zaświadczenia z US i ZUS, polisy ubezpieczeniowe, zaświadczenia o składach,
  • medyczne - zaświadczenia i zwolnienia lekarskie, wypisy ze szpitala,
  • metrykalne – akty urodzenia, małżeństwa oraz zgonu, uznanie dziecka, zmiana nazwiska,
  • prawne i prawnicze – korespondencja sądowa, wyroki, orzeczenia, ustawy,
  • samochodowe – dowody rejestracyjne, umowy kupna-sprzedaży samochodów,
  • szkolne i uniwersyteckie - świadectwa, dyplomy, potwierdzenia uprawnień,
  • techniczne – certyfikaty i atesty, instrukcje obsług,
  • urzędowe - dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy, akty notarialn,
  • zawodowe – umowy oraz świadectwa pracy, zaświadczenia o zarobkach.

TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA NIEMIECKIEGO - ODLEGŁOŚĆ NIE MA ZNACZENIA!

1) wyślij zapytanie o wycenę i termin realizacji, załączając skan dokumentu
2) odpowiedź powinna nastąpić w ciągu 30 minut.
3) potwierdź zlecenie mailowo lub telefonicznie, podając imię i nazwisko (dane do faktury) oraz numer telefonu osoby zlecającej tłumaczenie
4) tłumaczenia uwierzytelnione (przysięgłe) są ważne tylko jako oryginalny dokument. Skan tłumaczenia prześlemy mailowo, ale oryginał wysyłamy Pocztą Polską


SZYBKIE I RZETELNE TŁUMACZENIA PRZYSIĘGŁE JĘZYKA NIEMIECKIEGO - TERMIN REALIZACJI TO ZWYCZAJNIE DO 2 DNI ROBOCZYCH.


MOŻLIWA REALIZACJA W TRYBIE EXPRESOWYM.